شرکت فنی و مهندسی جهان آریا سامان، با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه شبکه و زیرساخت کشور، و با بهره‌گیری از تجربیات چندین ساله کارشناسان خود در حوزه مدیریت و فناوری، همواره در تلاش برای پیدا کردن بهترین راهکارها و فناوری‌های نوین برای شبکه‌های شماست. ما با ارائه مشاوره و بررسی دقیق نیازهای شما، طرحی هوشمندانه و هدفمند برای طراحی شبکه ارائه می‌دهیم. این طرح، مرحله به مرحله و با رعایت استانداردهای بین‌المللی، متناسب با نیازهای شما صورت می‌پذیرد.

از دیدگاه ما، طراحی شبکه مانند حل یک پازل پیچیده است که برای آن نیاز به خلاقیت و دقت علمی دارد. در جهان آریا سامان، ما همین دو ویژگی را در طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌های شما ترکیب می‌کنیم. با بررسی دقیق محیط کاری، نیازهای ارتباطی، امنیتی و عملکردی شما، ما یک نقشه دقیق و شخصی‌سازی شده برای طراحی شبکه ایده‌آل شما تهیه می‌کنیم.

فاز اول – شناخت و بررسی نیازمندی‌ها:

در ابتدا، در فاز اول از هر پروژه، ما به شناخت دقیق و جامع از وضعیت فعلی و نیازهای اساسی کارفرما می پردازیم. در این مرحله، متخصصان ما با بررسی و ثبت جزئیات دقیق نیازمندی‌های شما، اقدام به مستندسازی و برنامه‌ریزی دقیق می‌نمایند. ما هر آنچه که سازمان و کسب‌وکار شما نیاز دارند را در این مرحله با استفاده از پرسشنامه‌های جامع استخراج کرده و به بررسی دقیق آن پرداخته و در مرحله بعد، راهکارهای پیشنهادی برای برطرف کردن نیازهای شما را به همراه زمان‌بندی دقیق ارائه خواهیم کرد. خروجی این فاز در نهایت یک مستند دقیق و جامع از نیازمندی‌های شما خواهد بود. بعد از دریافت تأیید نهایی از سوی شما، کارشناسان ما بر اساس لیست نیازمندی‌های این مستند، به طراحی کلان و مفهومی پروژه خواهند پرداخت.

مرحله دوم – طراحی کلان:

وارد فاز دوم از طراحی و پیاده‌سازی شبکه می‌شویم که معمولاً به آن “طراحی کلان” نیز گفته می‌شود. در این مرحله، با تکیه بر مستند دقیقی که در فاز اول تهیه شده است، تیم ما با دقت و حرفه‌ایترین رویکردها به طراحی کلان پروژه می‌پردازد.

هدف اصلی از طراحی کلان، ایجاد یک نمونه اولیه از ساختار و تنظیمات شبکه است. در این مرحله، توپولوژی شبکه به صورت دقیق تعیین می‌شود و انواع تجهیزات شبکه از جمله سوئیچ‌ها، روترها و فایروال‌ها بهینه‌سازی می‌شوند.

تیم ما با توجه به نیازمندی‌های شما و با استفاده از بهترین روش‌های طراحی، شبکه را به طور مفهومی نقشه‌برداری می‌کند. این شامل تعیین موقعیت فیزیکی دستگاه‌ها، نحوه اتصال آنها و نیز تعیین پارامترهای کلیدی مانند IP آدرس‌ها و مسیریابی است.

با بهره‌گیری از تخصص و تجربه‌ی فنی تیم ما، یک نقشه طراحی کلان جامع و بهینه برای شبکه خواهیم داشت. این نقشه، به عنوان راهنمایی برای مراحل بعدی پیاده‌سازی و تنظیمات دقیق‌تر استفاده می‌شود.

به طور کلی، فاز طراحی کلان در ایجاد اساسی برای پروژه شبکه بسیار اهمیت دارد. با طراحی دقیق کلان، امکان رشد و توسعه‌ی آینده‌ی شبکه بدون مشکلات احتمالی فراهم می‌شود.

فاز سوم – طراحی تفصیلی:

در مرحله طراحی تفصیلی، با استفاده از تجهیزات موجود و با توجه به طراحی کلانی که در مراحل قبلی تأیید شد، یک طرح دقیق و جامع به شما ارائه می‌شود. این طرح، اطلاعات مربوط به جزئیات ارتباطات فیزیکی و منطقی، پیکربندی‌های مورد نیاز، نحوه ارائه سرویس و جداولی برای تکمیل اطلاعات هر تجهیز را شامل می‌شود. در اصطلاح عمومی، این مستند به عنوان LLD (Low Level Design) یا طراحی تفصیلی شناخته می‌شود.

طرح تفصیلی مراحل دقیق از اجرای شبکه را پوشش می‌دهد. از جمله این مراحل می‌توان به تنظیمات پیش‌فرض تجهیزات، تعیین IP آدرس‌ها، تعیین VLAN‌ها و ترافیک‌ها، تنظیمات مسیریابی، امنیت شبکه و سایر جزئیات مربوط به عملکرد و پیکربندی تجهیزات اشاره کرد.

با تهیه طرح تفصیلی، تمام اطلاعات مورد نیاز برای انجام پیاده‌سازی شبکه به شکل دقیق و کارشناسانه در اختیار شما قرار می‌گیرد. این اطلاعات به تیم فنی کمک می‌کند تا به طور دقیق و مطمئن از عملکرد و تنظیمات تجهیزات اطمینان حاصل کنند و همچنین برای شما امکان مشاهده و بررسی جزئیات پیاده‌سازی شبکه را فراهم می‌سازد.

در نهایت، طرح تفصیلی به عنوان یک راهنمای جامع و دقیق در فرآیند پیاده‌سازی شبکه استفاده می‌شود. با دسترسی به این طرح، می‌توانید به‌طور کامل و جامع از عملکرد شبکه خود مطلع شوید و از طریق مشاهده و بررسی جزئیات، اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی پیاده‌سازی شده است.

فاز چهارم – اجرا و پیاده‌سازی:

در مرحله نهایی طراحی و پیاده‌سازی شبکه، بر اساس طرح تفصیلی که تدوین شده است، به اجرا و پیاده‌سازی می‌پردازیم. پس از راه‌اندازی، تمام جزئیات پیاده‌سازی را در قالب یک مستند به شما ارائه می‌دهیم که به آن “As-Built” می‌گوییم.

مستند “As-Built”، به منظور به‌روزرسانی‌های جزئی در طرح و افزودن نیازمندی‌های جدید که در ابتدا در نظر گرفته نشده بودند و نیاز به به‌روزرسانی طرح را ایجاب می‌کنند، در طول فرآیند پیاده‌سازی تهیه می‌شود. این مستند شامل تمام به‌روزرسانی‌های انجام شده در طرح است و همچنین لاگ‌های نهایی در آن ضمیمه می‌شود.

یکی از مهمترین فعالیت‌های ما در این فاز، انتقال دانش و جزئیات پیاده‌سازی به تیم فنی شما است. این انتقال دانش می‌تواند از طریق آموزش‌ در طول فرآیند پیاده‌سازی انجام شود.